نحوه استفاده از سنبه و بوش پران

نحوه استفاده از سنبه خارجی ، لوازم پولیش کاری مخصوصا برای پولیش کردن خودرو و بوش پران را در این مقاله توضیح میدهیم و در انتها نیز وب سایتی را معرفی می کنیم تا این موارد را بتوانید خریداری کنید.

چگونه از سنبه استفاده کنیم؟

سنبه برای نگهداری استفاده می شود

سنبه ها برای قطعات کار توخالی استفاده می شود که چاک به تنهایی کافی نیست. بسته به نوع سنبه، راه‌های مختلفی برای راه‌اندازی آن‌ها وجود دارد، اما اصل یکسان است، یعنی چسباندن آنها به چاک با قطعه کار. سنبه های جامد، یقه ای و مخروطی نیاز دارند که قطعه کار روی آنها قرار گیرد، در حالی که سنبه هایی که دارای رزوه هستند نیاز دارند که قطعه کار به داخل سنبه رزوه شود و با مهره واشر قفل شود.

قبل از استفاده از سنبه، اقدامات احتیاطی زیر وجود دارد:

 • سنبه باید روغن کاری شده، عاری از سوراخ باشد و بین مراکز تراز شده نصب شود.
 • هر جا که لازم باشد باید از صفحه محرک و سگ تراش استفاده شود.
 • قطعه کار باید با استفاده از پرس چوبی بر روی سنبه روغن کاری شده نصب شود.
 • سگ تراش باید به جای روی سطح صاف مخروطی سنبه به انتهای سنبه محکم شود.
 • بوش های انبساط در صورت استفاده باید مانند سنبه معمولی تمیز و مراقبت شوند.

نحوه استفاده از سنبه حلقه ای

شرح: تغییر شکل حلقه پس از ضربه زدن توسط پتک.

اگر از ابتدا یک حلقه درست می کنید، پس از گذراندن مراحل لحیم کاری و ترشی به یک سنبه حلقه ای نیاز خواهید داشت. برای اینکه باند را به شکل حلقه گرد در آورید، مراحل زیر را انجام دهید:

حلقه را روی سنبه قرار دهید. به دور حلقه ضربه بزنید تا با استفاده از پتک چرم خام شکل آن را در بیاورید. در حین ضربه زدن، اغلب حلقه را بردارید و بچرخانید. ضربه زدن را ادامه دهید تا مطمئن شوید که حلقه به طور یکنواخت گرد می شود.

سنبه ها چگونه کار می کنند؟

سنبه برای نگهداری استفاده می شود

سنبه اساساً تکیه گاهی برای نگه داشتن قطعه کار است. این قطعه برای استفاده با سایر اجزای پشتیبانی ماشین‌ها مانند سگ تراش، صفحه صفحه و غیره طراحی شده است. درست مانند یک کلید که به راحتی در قفل آن قرار می گیرد، سنبه نیز به گونه ای طراحی شده است که با محدوده خاصی از قطعات کار برای اهداف ماشینکاری بهبودیافته مناسب باشد.

سنبه های حلقه ای

هر زمان که بخواهیم شکل خاصی از یک جسم بسازیم، به پایه ای برای آن نیاز داریم و سنبه های حلقوی دقیقاً آن را فراهم می کنند. سنبه‌های حلقه‌ای دارای اندازه‌های حلقه‌ای هستند، بنابراین اگر بخواهیم روی سنبه حلقه‌ای (بعد از لحیم کاری و ترشی کردن) یک حلقه‌ی گرد قرار دهیم و با یک پتک پوست خام روی آن ضربه بزنیم، می‌توانیم حلقه‌هایی با اندازه دلخواه درست کنیم.

نتیجه

هدف این مقاله ارائه اطلاعات کلی در مورد سنبه می باشد. سنبه یا برای نگه داشتن قطعه کار یا تغییر شکل آن استفاده می شود. سنبه های تخصصی ممکن است برای اهداف خاصی باشند. سنبه‌هایی که برای نگه‌داشتن استفاده می‌شوند باعث می‌شوند قطعه کار فقط به دور مرکز بچرخد و دقت کار را افزایش می‌دهد. در همین حال، سنبه های حلقه برای آهنگری یا تغییر شکل حلقه ها استفاده می شود.

لوازم پولیش کاری

پولیش‌ها و ماشین‌های بافینگ برای ایجاد سطح ریز (کم Ra) در قسمت بیرونی قطعه استفاده می‌شوند. برای بهبود سطح، از دوغاب یا ترکیبات دانه ساینده در موارد زیر استفاده می کنند:

 • سنگ ریزه بسیار ریز نبافته
 • ساینده های پوشش داده شده
 • انواع ماشین های پولیش و بافینگ

انواع بسیاری از دستگاه های پولیش و صاف کننده موجود است. انتخاب ها عبارتند از:

 • ماشین های تکمیل دیسک
 • ماشین های تکمیل بدون مرکز
 • بافرها
 • پولیش های استوانه ای
 • ماشین آلات سنگ زنی
 • ماشین های لپ زنی
 • دستگاه های مداری
 • پولیش تراش
 • تجهیزات فوق تکمیلی
 • ماشین های ارتعاشی یا نوسانی
 • دستگاه های تخصصی

فینیشرهای دیسک، بافرها و فینیشرهای بدون مرکز انواع متداول پولیشرها و ماشین های بافینگ هستند. ماشین‌های پرداخت دیسک و ماشین‌های بافینگ، آسیاب‌های ساینده یا چرخ‌های سنگ‌زنی هستند. بافرها و ماشین های باف کننده برای بهبود روشنایی یا پرداخت سطح استفاده می شوند. بافرها یا لنت های ساینده غیر بافته شده یا لنت های صاف کننده ای که دارای ترکیبات صاف کننده یا صیقل دهنده هستند را هدایت می کنند. پولیش های بدون مرکز و ماشین های صاف کننده برای سنگ زنی یا تکمیل استفاده می شود. کاربردهای پولیش‌کننده‌های بدون مرکز و ماشین‌های بافینگ شامل رول‌ها، غلتک‌ها، میله‌های اتصال، سیستم‌های شیر و سایر اشکال متقارن دقیق است. ماشین‌های بدون مرکز در کاربردهای تولید با حجم بالا، که شامل تغذیه از طریق و آسیاب غوطه‌ور می‌شود، استفاده می‌شوند.

هنگام جستجوی دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه صیقل دادن ماشین، مهم است که همه جوانب را در نظر بگیرید. مواردی وجود دارد که پولیش ماشینی، یا ماشین براق کننده ماشین، ایده خوبی است. اگر رنگ شما دارای علائم چرخش سطحی گسترده است، پولیش دستی ممکن است برای از بین بردن عیوب کافی نباشد. بنابراین یک دستگاه پولیش خودرو می تواند سرمایه خوبی برای حذف الگوها باشد. استفاده از دستگاه پولیش خودرو نیز نسبت به پولیش با دست هزینه کمتری دارد که به انرژی و تلاش زیادی نیاز دارد.

اگر وضعیت رنگ شما در حال حاضر بسیار خوب است، هزینه های مربوط به داشتن یک ماشین پولیش شده ممکن است ارزشش را نداشته باشد. فقط باید رنگ را با صیقل دادن منظم با دست روی آن نگه دارید.

بوش پران

بوش پران برای پران کردن یک قطعه تزریقی استفاده می شود. بوش پران داخل اینسرت و روی پین ماهپیچه معمولا حرکت می کند. این بوش پران در صفحه نگهدارنده بسته خواهد شد. بهتر است بدانید که ماهیچه به طور کامل در داخل بوش قرار می گیرد. افراد تصور می کنند که ماهیچه در روی صفحه قالب قرار گرفته است. این موضوع ممکن نیست؛ زیرا اطراف ماهیچه توسط پران احاطه می شود. به چندین روش متفاوت می توان پین را به کفشک بست که کابردهای خاص خود را دارد.

اگر علاقه مند هستید تا اطلاعات بیشتری در مورد بوش پران کسب کنید، بهتر است به وب سایت formoboresh.com سری بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *